Er is een toename van zuurstofaanvragen voor de ziekenhuizen. De zuurstofbedrijven hebben tot nu toe aan de vraag voldoen. “Weliswaar met de nodige uitdagingen”, erkent Roger Hogenboom, directeur van Ingas NV.
De vraag is nu groter, omdat de covid-19-besmettingen oplopen. Zowel Ingas NV als Suroxplan rekenen erop dat de stijging niet zo zal zijn als in India of Brazilie, omdat wij een kleiner bevolking hebben. “We hebben niet zo een grote bevolking en ook niet zulke grote aanvragen van zuurstof. Onze leveranciers hebben ons in elk geval tot nu toe niet in de steek gelaten”, aldus Linger.
De pandemie is ook voelbaar in deze bedrijven. De medische situatie trekt een zware wissel op het personeel. “Ook zij worden moe. Het zuurstofverbruik neemt toe en we moeten nieuwe installaties plaatsen”, zegt Hoogeboom.
De medewerkers van beide bedrijven brengen offers. “Ze blijven zich inzetten om de zorginstellingen te voorzien. Je kunt gewoon niet stoppen, want mensen rekenen op de zuurstof”, legt Hogenboom uit