De voorzitter van de Vereniging van Medici in Suriname maakt zich zorgen over de gezondheidszorg. Desgevraagd zegt Mukesh Simboedathpanday dat het aanwenden van middelen voor de gezondheidszorg “op een heel voorzichtige” wijze moet geschieden. De voorzitter zegt dat Suriname een “heel fragiele gezondheidssituatie” heeft op dit moment.
Hij gaf antwoord op de vraag wat zijn mening is over de prestatie van minister Amar Ramadhin. Het bleek dat hij ten aanzien van de covid-19 management van mening is dat de minister van Volksgezondheid “goed werk verricht.” De voorzitter zegt ook dat de geneeskunde dynamisch is. Hij vindt dat er nog veel is, dat gedaan moet worden. “We zijn geen vreemde in Jeruzalem om dat te zeggen” volgens Simboedathpanday.
Hij haalt aan dat er een grote achterstand is in investeringen in ziekenhuisapparatuur, en het onderhoud daarvan. De voorzitter zegt dat de minister over het algemeen “on the right track” is. “Ik heb hem nog niet zien afwijken van de baan. Met een goede communicatie denk ik wel dat het tot een goed eind moet komen” aldus de voorzitter.
De Vereniging van Medici in Suriname, waarvan Simboedathpanday voorzitter is telt ruim vierhonderd leden. Het zijn specialisten en particuliere huisartsen.