Gedurende het uitgaansverbod op de dag der Marrons van zondag 10 oktober kan men zich wel laten vaccineren op de aangegeven vaccinatielocaties (zie website Laatjevaccineren.sr). Enkele vaccinatielocaties zullen tot laat in de avond open zijn.
Burgers die van deze mogelijkheid gebruikmaken, moeten wel aan kunnen tonen dat ze op weg zijn naar een vaccinatielocatie of moeten het vaccinatiebewijs kunnen tonen.
De vaccins zijn overgebleven, omdat er weinig animo was voor de experimentele vaccins die pas 2022 en 2023 uit de experimentele fase komen. Ook is er vrees voor het mRNA vaccin(Pfizer) dat je genen beinvloedt. Over de bijwerkingen nog niet gesproken. Zodoende heeft Suriname heel wat vaccins weg moeten geven aan landen die te weinig hadden en wordt er gevaccineerd voor ze vervallen.