In het gebied rond de Stondansivallen, district Sipaliwini, heeft de Surinaamse politie twee lichamen ontdekt na een vermoedelijke vliegtuigcrash. Het toestel stortte woensdagavond neer aan de oever van de Nickerierivier. Naast de menselijke resten werden ook aanzienlijke hoeveelheden drugs aangetroffen.
Een gemengde eenheid van het Korps Politie Suriname werd direct naar de locatie gestuurd voor onderzoek. Ter plaatse vonden zij wrakstukken van het verongelukte vliegtuig en pakketten met vermoedelijk cocaïne. In totaal gaat het om 170 pakketten, waarvan 21 onbeschadigd bleven. De rest van de lading raakte vermoedelijk beschadigd door brand als gevolg van de crash.
Zowel de lichamen als de gevonden drugs zijn in beslag genomen voor verder onderzoek. Volgens een politiewoordvoerder is het onduidelijk of de slachtoffers bemanningsleden waren of betrokken waren bij criminele activiteiten. De herkomst van het vliegtuig en de exacte oorzaak van de crash worden momenteel onderzocht.
De politie heeft de zaak overgedragen aan gespecialiseerde afdelingen om de verbanden te onderzoeken tussen de crash en mogelijke drugstransporten in het gebied. Meer details worden verwacht na de identificatie van de lichamen en analyse van de aangetroffen stoffen.
De vondst benadrukt opnieuw de veiligheidsrisico’s en de toenemende uitdagingen rond drugsgerelateerde criminaliteit in de regio.