maandag 24 maart 2025
25 C
Paramaribo
12.4 C
Amsterdam
0
(0)

Suriname wil diaspora betrekken bij economische groei

lees ook ...

Nieuwe hoop voor nierpatiënten: Suriname bereidt zich voor o...

Op 24 maart 2025 gaat de vierde niertransplantatiemissie in Suriname van start. De voorbereidingen zijn in volle gang om deze complexe operaties veilig te laten verlopen, zowel voor de patiënten als v...

Het Diaspora Instituut Suriname (DIS) en het Directoraat International Business (DIB), beide onder het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationaal Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), hebben de eerste stap gezet om de eerste Business Summit van de Surinaamse Diaspora te organiseren. De driedaagse summit ging op donderdag 6 februari van start in de Assuria Hermitage High-Rise, in aanwezigheid van president Chandrikapersad Santokhi.

“Hierbij gaat het om zoveel als mogelijk gebruik te maken van de kennis, kunde en kapitaal van de diaspora”, aldus DIB-directeur Henna Soerdjoesing. DIS-directeur Marciano Armaketo vult aan dat het doel van de summit is om samenwerkingen tussen de Surinaamse overheid, lokale ondernemers en diaspora-investeerders te stimuleren. “Ontwikkeling betekent voor ons zaken doen, investeren en ondernemen in Suriname, ongeacht waar de diaspora vandaan komt,” stelt hij.

Tijdens de summit wordt gezamenlijk gediscussieerd over bestaande obstakels en mogelijke oplossingen. “Surinamers over de hele wereld worden uitgenodigd om bij te dragen aan de ontwikkeling van het land. Daarom is het thema van deze summit Unity Overcomes Distance,” zegt Armaketo. De diaspora zal volgens hem niet alleen financieel bijdragen, maar ook met kennis en expertise om bedrijven te ondersteunen.

Na de summit volgt een evaluatie en worden werkgroepen gevormd om duurzame projecten te initiëren. “We overwegen een diaspora-investeringsbureau of platform, aangezien er al initiatieven gaande zijn. Er komt een one-stop office voor de diaspora om problemen aan te pakken of te verminderen, evenals een centraal loket ter ondersteuning van de diaspora gemeenschap,” aldus Armaketo.

Vishnu Doerga, voorzitter van de Suriname-Guyana Chamber of Commerce (SGCC), benadrukt het belang van samenwerking tussen Guyana en Suriname vanwege hun kleine bevolking. “Er zijn meer mensen nodig om economische ontwikkeling tot stand te brengen. Het is cruciaal om met de diaspora samen te werken,” stelt hij.

Doerga merkt echter op dat er nog terughoudendheid heerst binnen de Surinaamse zakenwereld. “Men moet nog leren om samen te werken en beter te promoten, zodat buitenlanders geïnteresseerd raken om te investeren.”

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

1 REACTIE

1 Reactie
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

redactie tip

meer Suriname

meer Suriname nieuws »

meest gelezen

HomeSurinameSuriname wil diaspora betrekken bij economische groei