Volgens Julio Bhikharie, directeur van de bedrijven, De Molen en Veevoederbedrijf Vesu hoeft Suriname geen tekort aan meel te vrezen voor de rest van dit jaar. “De ladingen zijn voor november al geblokt. Dat betekent dat voor de periode december tot midden januari de graanladingen gegarandeerd zijn.”
Ondertussen hebben Rusland en Oekraïne afgesproken dat de graanroute in de Zwarte Zee niet voor militaire doeleinden gebruikt zal worden. De misverstand die de samenwerking tussen, Rusland, Oekraïne, Turkije en de Verenigde Naties op dit gebied dreigde is nu opgeheven. De landen in oorlog hebben akkoord bereikt om de graanroute buiten de oorlog te houden.
Prijzen zijn weer omhoog gegaan door de koers en een lichte stijging van de graanprijs tussen augustus en oktober, volgens Bhikharie. Ook de ontwikkelingen op de wereldmarkt, “zullen de consequenties van de opgeschorte graandeal door Rusland onherroepelijk vertalen in prijsaanpassingen”. Dit verwacht de directeur.