De economische samenwerking tussen Suriname en Azerbeidzjan krijgt een nieuwe impuls. Tijdens een werkbezoek aan minister Rishma Kuldipsingh van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft de Azerbeidzjaanse ambassadeur Rashad Novruz de mogelijkheden voor handel en investeringen in beide landen besproken.
Tijdens de ontmoeting werd vooral aandacht besteed aan het stimuleren van kleine en middelgrote ondernemingen (KMO’s) in Suriname. Minister Kuldipsingh benadrukte het belang van deze sector voor de economische groei en sprak de wens uit om de bilaterale relatie verder te versterken, met name op het gebied van ondernemerschap en handel.
Ambassadeur Novruz onderstreepte op zijn beurt de potentie van een bredere samenwerking, onder meer op het gebied van economie, voedselzekerheid en de olie- en gassector. Hij sprak de hoop uit op duurzame samenwerkingsverbanden die innovatie en kennisdeling bevorderen.
Naast de minister waren ook verschillende directieleden van het ministerie aanwezig om verdere samenwerkingsmogelijkheden te verkennen. Beide partijen kijken uit naar een langdurige en vruchtbare samenwerking.