Minister Armand Achaibersing, van Financiën en Planning, heeft samen met zijn staf gesprekken gevoerd met lokale aannemers. De bedoeling van deze bijeenkomst was om te proberen samen tot herschikking van de opgelopen schulden te komen alsmede herinrichting van de nog uit te voeren projecten.
Naast de vele buitenlandse schulden, kan de staat momenteel haar lokale schulden aan onder andere aannemers niet aflossen. De totale staatsschuld bedraagt circa US$ 4 miljard. Door de schulden te herschikken kan de onevenwichtigheid in de begroting van de staat in balans worden gebracht.
De bewindsman heeft eerder al gesprekken gevoerd met de ondernemers en zal met hun alsmede andere partijen in gesprek blijven, tot de schuldenproblematiek van de overheid is opgelost.