- SEWA 1473, de organisatie achter het allereerste verkiezingsdebat over de Surinaamse verkiezingen, kijkt positief terug op dit initiatief. Het debat is gehouden in de Tweede Kamer in Nederland (Den Haag). De belangstelling in Suriname maar ook in Nederland was overweldigend. Het debat is op de Surinaamse tv uitgezonden en was wereldwijd te streamen.
In gesprek met cultuur nieuws zegt de organisatie heel blij te zijn met de deelnemers, die heel enthousiast waren. Het doel van SEWA 1473 was om de visie van de Surinaamse bevolking te verbreden en ze een beter beeld te geven over de politieke partijen waarop men gaat stemmen. “Het was ook mooi om te zien dat we elkaars denk wijze nodig hebben, de politieke leiders vulden elkaar aan tijdens het debat” laat de organisatie weten.
De organisatie staat er open voor om over vijf jaar weer een verkiezingsdebat over de Surinaamse verkiezingen te houden. Maar na vijf jaar zal de organisatie bekijken als er weer een debat komt. Dit jaar was het volgens de organisatie in ieder geval een geslaagd debat.
De rode draad die de meeste sprekers in hun speech. naar voren brachten waren olie, gas en criminaliteit. Niet alle politieke partijen hebben meegedaan aan het verkiezings debat, omdat dit te maken had met de planning/ agenda van de partijen.
Acht politieke partijen hebben meegedaan aan het debat. De moderator was Jörgen Raymann.
De Surinaamse verkiezingen worden op 25 mei 2025 gehouden.De organisatie bedankt alle partijen die zich enorm hebben ingezet en ingespannen om deel te nemen aan het debat.