vrijdag 23 mei 2025
24.5 C
Paramaribo
8.2 C
Amsterdam
0
(0)

SURGE-programma ondersteunt 41 bedrijven met matching grant

lees ook ...

Registratiefout kiezerslijst rechtgezet na melding uit Nicke...

Een opmerkelijke vergissing in de registratie van een kiesgerechtigde uit Nickerie is door het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) snel rechtgezet. Mevrouw Cherryl William merkte op dat zij ten onrechte st...

Meer dan veertig ondernemingen krijgen een stevige impuls voor hun groeiambities dankzij het Suriname Growth Enterprises (SURGE)-project. Tijdens een ceremonie in de Congreshal zijn 41 bedrijven officieel geselecteerd voor een zogenoemde Matching Grant Agreement (MGA), onder toeziend oog van president Chandrikapersad Santokhi en minister van Economische Zaken, Rishma Kuldipsingh.

De subsidies maken deel uit van het SURGE-project, dat wordt gefinancierd door de Wereldbank en uitgevoerd met technische steun van de internationale organisatie Solidaridad. In totaal zijn sinds de start van het programma in 2023 maar liefst 96 ondernemingen geselecteerd voor ondersteuning, met een totale investering van circa 15,9 miljoen Amerikaanse dollar.

Volgens minister Kuldipsingh is de selectie eerlijk en transparant verlopen. De bedrijven hebben tijdens een intensieve beoordelingsfase hun groeiplannen gepresenteerd en verdedigd. “Dit is het resultaat van hard werk en visie,” aldus de minister, die ook benadrukte dat het programma met deze vierde en laatste ronde formeel wordt afgerond.

De ondersteuning stopt echter niet bij de toekenning van financiering. In de komende vijf jaar worden de geselecteerde ondernemingen intensief begeleid. Ze ontvangen apparatuur, trainingen en advies op het gebied van administratie, marketing, productie en certificering. Bedrijven worden daarnaast gestimuleerd om onderling samenwerkingen aan te gaan en nieuwe afzetmarkten te vinden.

Revinh Ramnandanlall, vertegenwoordiger van Solidaridad en verantwoordelijk voor communicatie binnen het SURGE-programma, noemt de aanpak effectief. “Er is voor elk bedrijf een vijfjarenplan uitgewerkt, met praktische inzichten voor groei en professionalisering.” De verwachting is dat dit niet alleen leidt tot omzetgroei, maar ook tot nieuwe werkgelegenheid.

Bijzonder is dat binnen het programma speciale aandacht uitging naar vrouwelijke ondernemers en bedrijven van Inheemse en marronachtergrond. Het SURGE-project is hiermee niet alleen een economische impuls, maar ook een stap richting meer inclusiviteit binnen het ondernemerschap van Suriname.

Ondernemers die niet tot de geselecteerde groep behoren, worden aangemoedigd contact op te nemen met het ministerie. Volgens minister Kuldipsingh zijn er nog andere financieringsmogelijkheden beschikbaar en is ondersteuning voor gemotiveerde ondernemers gegarandeerd.

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

redactie tip

meer Suriname

meer Suriname nieuws »

meest gelezen

HomeSurinameSURGE-programma ondersteunt 41 bedrijven met matching grant