vrijdag 9 december 2022
25 C
Paramaribo
-0.7 C
Amsterdam
1
(1)

Situatie zorginstellingen Suriname alarmerend; regering springt in

lees ook ...

VP and President: The national interest must take precedence...

On Monday, President Chan Santokhi and Vice President Ronnie Brunswijk underlined the positive dynamic among the nation's leaders and emphasized the importance of upholding the national interest above...

De regering heeft op basis van de zorgwekkende situatie binnen de zorg vandaag een interventie gepleegd. Op een regeringsraad is besloten per direct een bedrag van SRD 25 miljoen beschikbaar te stellen. Deze kosten zullen gefinancierd worden ten laste van de begroting van het ministerie van Financiën en Planning over het dienstjaar 2021.

Deze financiële injectie zal beschikbaar worden gesteld aan het ’s Lands Hospitaal, Stg. Drs. L. Mungra Medisch Centrum, Psychiatrisch Centrum Suriname, Academisch Ziekenhuis Paramaribo, Diakonessenhuis, Regionaal Ziekenhuis Wanica, St. Vincentius Ziekenhuis, Regionale Gezondheidsdienst, de Bloedbank, de Medische Zending en Stichting Jeugdtandverzorging.

De verdeelsleutel van het bedrag van SRD 25 miljoen ziet er als volgt uit:
1 ’s Lands Hospitaal SRD. 2.800.000,-
2 Stg. Drs. L. Mungra Medisch Centrum SRD. 2.000.000,-
3 Psychiatrisch Centrum Suriname SRD. 1.300.000,-
4 Academisch Ziekenhuis Paramaribo SRD. 8.200.000,-
5 Diakonessenhuis SRD. 1.500.000,-
6 Regionaal Ziekenhuis Wanica SRD. 2.800.000,-
7 St. Vincentius Ziekenhuis SRD 1.500.000,-
8 Regionaal Gezondheidsdienst SRD. 1.600.000,-
9 Bloedbank SRD. 1.000.000,-
10 Medische Zending SRD. 1.500.000,-
11 Stichting Jeugdtandverzorging SRD. 800.000,-

Deze financiële tegemoetkoming stelt de ziekenhuizen in de gelegenheid hun bedrijfsvoering te garanderen. Hiermee kunnen de zorginstellingen voldoen aan hun verplichtingen bij kritische crediteuren.

De regering geeft de zorg bijzondere prioriteit en doet alles in haar macht om de Surinaamse gemeenschap, ook onder deze uitdagende tijden, de garantie van kwalitatieve gezondheidszorg te blijven bieden.

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --
0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

redactie tip

meer Suriname

meer Suriname nieuws »

meest gelezen

HomeSurinameSituatie zorginstellingen Suriname alarmerend; regering springt in