De politieke combinatie A20/DOE heeft versterking gekregen met de toetreding van de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO). Dit werd zaterdag besloten tijdens een algemene vergadering van de PRO. De samenwerkingsovereenkomst zal binnenkort worden ondertekend.
PRO-voorzitter Gerold Sewcharan sprak zijn vertrouwen uit in de alliantie. “Ik ben ervan overtuigd dat de kiezer deze combinatie zal waarderen,” aldus Sewcharan. De partijen zullen gezamenlijk deelnemen aan de verkiezingen van 25 mei 2025 op de kandidatenlijst van A20. Er wordt nog onderhandeld met twee andere partijen om de combinatie verder uit te breiden.
De samenwerking werd formeel bekrachtigd in het Jeugdcentrum, waar unaniem werd besloten de krachten te bundelen. Volgens Sewcharan is de overeenkomst in de afrondende fase en wordt deze naar verwachting volgende week ondertekend.
Binnen de afspraken zal A20 fungeren als de inschrijvende partij, en de behaalde zetels zullen aan de combinatie toebehoren. Ook zijn er afspraken gemaakt over de kandidatenlijst. De eerste plaats wordt ingevuld door DOE (Andrew Baasaron), de tweede door A20 (Steven Reyme) en de derde door PRO.
De partijen benadrukken dat integer en deskundig bestuur hun voornaamste doel is. “Deze combinatie biedt de garantie dat, als wij deel uitmaken van het bestuur van Suriname, we daadwerkelijk de verandering zullen realiseren die iedereen wenst,” stelde Sewcharan.
De alliantie staat nog open voor andere partijen om zich aan te sluiten, maar hiervoor geldt een deadline van 15 februari. Politieke partijen die willen deelnemen aan de verkiezingen moeten zich tussen 19 en 24 februari registreren bij het Centraal Hoofdstembureau.
En.. wat vond je van dit artikel?