Geduld en geloof, is wat de voorzitter van De Nationale Assemblee, Marinus Bee, vraagt van de samenleving. Hij is zich bewust van de problemen die de samenleving bezighouden. Bee noemt de prijzen in de winkels en de situatie op het koersenfront als voorbeeld van de problemen waarmee burgers dagelijks mee geconfronteerd worden. Hij probeert de gemeenschap moed in te spreken en vraagt om vol te houden.
Echter moet eerst de economie worden hersteld. Om dit te kunnen doen zijn wat tijd en geloof nodig. “Een huis kan je in een dag afbreken. Maar je kan het niet in een dag weer bouwen. Dat duurt even,” zegt hij. “De economie is in een groot gat gevallen en we hebben tijd nodig om uit dat gat te geraken.”
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zal meehelpen om de financieel-economische situatie in het land te herstellen, want de regering is een overeenkomst met deze monetaire autoriteit aangegaan. Maar ook zonder steun van het IMF zou dat gedaan moeten worden. “Met of zonder IMF zou hersteld moeten worden wat de afgelopen jaren niet goed gegaan is. “Yu o abi fu nyan pkinso bita om eruit te komen.”
Een van de tools om de financieel-economische situatie weer gezond te maken, is het Herstelplan. Het plan is beschikbaar voor eenieder die meer wil weten over de maatregelen. Binnenkort wordt het Herstelplan door het parlement in behandeling genomen.