De Organisatie van Bus- en Boothouders Schoolvervoer (OBBS) heeft met onmiddellijke ingang het schoolvervoer stopgezet. De maatregel volgt op een overmachtssituatie veroorzaakt door achterstallige betalingen vanuit de overheid. Ondanks eerdere bemiddelingspogingen, waaronder die van regeringsadviseur Humphrey Tjin Liep Shie, zijn er geen financiële middelen vrijgemaakt om het vervoer voort te zetten.
Volgens OBBS-voorzitter Wayne Telgt wachten de zelfstandige vervoerders nog steeds op uitbetaling van de Tegemoetkoming Werkelijke Kosten (TWK) over januari en februari 2025, evenals maandvergoedingen over april. “Onze leden zitten diep in het rood bij pomphouders en leveranciers. Zonder brandstof of middelen kunnen zij hun werk niet uitvoeren,” aldus Telgt.
In een verklaring biedt de OBBS haar “oprechte verontschuldigingen” aan aan ouders, leerkrachten en leerlingen. “Deze stillegging is geen kwestie van onwil, maar van noodzaak.” Tijdens een spoedvergadering op 4 mei besloot de organisatie dat de overheid per direct tot betaling moet overgaan. Ook eist de OBBS dat er deze week nog een presidentiële werkgroep wordt ingesteld die zich buigt over structurele oplossingen voor het schoolvervoer.
De OBBS benadrukt dat haar actie geen politiek motief kent. “De verkiezingen zijn op 25 mei, maar op 26 mei moeten onze kinderen gewoon weer naar school,” aldus de verklaring. De organisatie roept de overheid op tot dialoog en duurzame samenwerking.