woensdag 21 mei 2025
26 C
Paramaribo
10 C
Amsterdam
0
(0)

Minister Sewdien: Compensatieproces padieboeren afgerond, correcties in uitvoering

lees ook ...

Voorzitter Bee trots op team: ‘Professioneel, toegewij...

De Nationale Assemblee (DNA) heeft maandag 19 mei 2025 een boekwerk gepresenteerd dat een volledig overzicht biedt van de parlementaire zittingsperiode 2020–2025. Het naslagwerk belicht belangrijke ge...

Minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), Prahlad Sewdien, heeft op woensdag 27 november 2024 een update gegeven over de situatie van padieboeren die compensatie ontvangen na zware verliezen in het voorjaarsseizoen van 2024. Door extreme weersomstandigheden ontstond er een tekort aan irrigatiewater in de aanvoerleidingen, waardoor boeren extra kosten moesten maken om water naar hun akkers te pompen.

Volgens Sewdien is het compensatieproces afgerond. De lijsten van gedupeerde boeren zijn meerdere keren ter inzage gelegd en ingediend bij het ministerie van Financiën en Planning. “Dit proces is volledig afgewerkt,” zei de minister. Hij benadrukte dat boeren met vragen of onduidelijkheden zich kunnen melden voor verder onderzoek.

Tijdens de uitvoering van het compensatieproces ontstonden echter complicaties. “Bij sommige boeren werd eerst geld uitgegeven, waarna zij mest wilden hebben,” gaf Sewdien aan.

Hij lichtte toe dat er een leverancier is gevonden met voldoende voorraad en dat drie zakken mest per hectare beschikbaar werden gesteld. Toch besloten sommige boeren hun mest niet op te halen en kozen zij uiteindelijk voor terugbetaling van hun geld in plaats van mest.

“De correctie vindt nu plaats,” verzekerde de minister. Hij beloofde dat alle boeren die recht hebben op mest of financiële compensatie zullen krijgen wat hen toekomt. Het ministerie blijft zich inzetten om het proces eerlijk en transparant te laten verlopen, aldus Sewdien.

Met deze toezegging hoopt de minister duidelijkheid en vertrouwen te bieden aan de boeren die zijn getroffen door de extreme weersomstandigheden eerder dit jaar.

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

redactie tip

meer Suriname

meer Suriname nieuws »

meest gelezen

HomeSurinameMinister Sewdien: Compensatieproces padieboeren afgerond, correcties in uitvoering