Verkopers in de binnenstad, die langs de straten, en voor winkels en bedrijven hun waar aanbieden worden nu hardhandig aangepakt. Hun koopwaar wordt door de politie in beslag genomen en de verkopers worden verwijderd. Wie de politie tijdig ziet pakt koopwaar, rent weg en slaat alarm zodat ’buren’ ook kunnen vluchten. Vanaf 2020 mogen venters niet meer langs de straten in de binnenstad verkopen.
De ‘straatventers’ beweren dat er geen koopkracht meer is onder de markt. Vruchten vlees- en visproducten worden tegen de regels op straat verkocht. Districtscommissaris (dc) van Paramaribo-Noordoost, Ricardo Bhola, zegt aan Suriname Herald dat er nu geen gedoogbeleid meer wordt uitgevoerd met betrekking tot het verkopen van groenten, fruit en andere eetbare producten langs de straten in de binnenstad. “Iedereen wordt verwijderd,” volgens hem. De in beslag genomen producten worden geschonken aan sociale instellingen.
Deze mensen zijn meerdere keren aangesproken om niet meer langs de straten te verkopen volgens burgervader Bhola. De politie treedt nu daarom hardhandig op. Ze moeten naar de markten gaan, zegt hij. Er zijn drie markten waar ze kunnen verkopen, dus er is genoeg standplaats volgens Bhola. Het zijn de Centrale-markt, Vreedzaam-markt en de Kwakoe-markt.
De mensen horen zich aan de wet te houden. “Ik moet de wet handhaven en kan mensen niet laten doen wat ze willen” zegt Bhola.
Bron: Suriname Herald