De verschillende korpsen in Suriname zijn al gestart met de oefeningen naar het defilé toe. Er zijn in totaal zes oefenmomenten, waarin er gewerkt zal worden naar de viering van 46 jaar staatkundige onafhankelijkheid. De eenheden oefenen allemaal twee keer op hun eigen basis, en daarna komen zij samen om te oefenen. Inspecteur van politie derde klass, Milton Kensmil meldt, dat ondanks een druk programma, deze korpsen toch zullen voldoen aan de verwachting.
Tijdens de oefenmomenten zullen er wegomleggingen nodig zijn in de gebieden, waar er geoefend zal worden. Deze zijn:
– Op 16 november het gebied Dr. Sophie Redmondstraat, gelegen tussen de Van Idsingastraat, Johan Adolf Pengelstraat, mr. Eduard J. Brumastraat
– Op 18 november; in de omgeving van de Membre Boekoe-kazerne
– Op 20 november zal in de omgeving van het Kerkplein een grote wegomlegging plaatsvinden, conform de dag van uitvoering
De gemeenschap zal op tijd geïnformeerd worden over de wegomleggingen van de generale oefeningen op 23 november.
Weggebruikers worden gevraagd om de instructies van de politie stipt op te volgen. Volgens de inspecteur van politie zal er hierbij niet meer dan nodig gevraagd worden van de gemeenschap. De Motor Surveillance Dienst (MSD), zal hierbij de nodige assistentie verlenen.
De deelnemende korpsen aan het defilé zijn: het Korps Politie Suriname (KPS), Korps Brandweer Suriname (KBS), Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA) en de Douane, de Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS) en het Nationaal Leger .