donderdag 10 juli 2025
24.7 C
Paramaribo
14.4 C
Amsterdam
0
(0)

Kinderarbeid blijft wereldwijd hardnekkig probleem

lees ook ...

In aanloop naar inauguratie

Paramaribo maakt zich op voor een belangrijke gebeurtenis: de inhuldiging van de pas gekozen president Jennifer Geerlings-Simons en vice-president Gregory Rusland. Op woensdag 16 juli worden meer dan ...

Ondanks jarenlange inspanningen is het wereldwijd uitbannen van kinderarbeid nog lang geen feit. Tijdens een hoogwaardig event van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) en UNICEF in Genève, voorafgaand aan de Werelddag tegen Kinderarbeid, werd opnieuw alarm geslagen. De meest recente cijfers uit een gezamenlijk rapport tonen aan dat het huidige tempo onvoldoende is om de doelstelling van het SDG-doel 8.7 – een wereld zonder kinderarbeid in 2025 – te behalen.

De Internationale Arbeidsconferentie (ILC) vormde het toneel voor deze confronterende boodschap. In het bijzijn van ministers, beleidsmakers, werkgevers- en werknemersorganisaties en internationale NGO’s werd duidelijk: als er niet drastisch wordt ingegrepen, zal kinderarbeid nog tot ver in de volgende eeuw voortbestaan.

Namens Suriname nam minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken deel aan het evenement. Hij benadrukte de ernst van het probleem, waarbij hij kinderarbeid typeerde als “een directe aanval op de jeugd van een kind en diens toekomst”. Suriname heeft volgens hem de verantwoordelijkheid op zich genomen om dit probleem aan te pakken door eerder de Nationale Commissie Uitbanning Kinderarbeid opnieuw te installeren, alsook een tijdelijke commissie in het leven te roepen die de aard en risico’s van kinderarbeid in kaart brengt.

Tijdens het panel werd ook opgeroepen tot versnelde ratificatie en implementatie van ILO-conventies 182 (ergste vormen van kinderarbeid) en 138 (minimumleeftijd voor werk) – beide al door Suriname onderschreven. Manuela Tomei van de ILO liet er geen twijfel over bestaan: zonder radicale beleidsversnelling gaan miljoenen kinderen een toekomst tegemoet die hen structureel berooft van onderwijs, gezondheid en veiligheid.

Een confronterend moment was de videoboodschap van Catherine Russell, Executive Director van UNICEF. Op het scherm stond letterlijk: “The 2025 target will not be met.” Een pijnlijke constatering voor de internationale gemeenschap, waar minister Mac Andrew in het publiek nog net zichtbaar was.

De Werelddag tegen Kinderarbeid, die jaarlijks op 12 juni wordt herdacht, fungeert opnieuw als een dringende oproep. Niet alleen voor regeringen, maar voor eenieder die zich verantwoordelijk acht voor de rechten van het kind.

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

redactie tip

meer Suriname

meer Suriname nieuws »

meest gelezen

HomeSurinameKinderarbeid blijft wereldwijd hardnekkig probleem