De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft zich met een grote aanhang officieel geregistreerd voor deelname aan de verkiezingen van 25 mei 2025. Tijdens de registratie gaf partijvoorzitter Jenny Simons aan dat de partij niet op zoek is naar “heilige mensen”, maar naar eerlijke bestuurders. “Als je niet eerlijk bent, dan sorry, u zult het dan met de rechterlijke macht moeten uitvechten,” zei Simons.
De NDP-leider verklaarde dat ze het land op een andere manier wil besturen en dat er “stap voor stap” aan verbeteringen gewerkt zal worden. “Ik beloof niet dat ik binnen een dag vies water tot drinkwater ga maken, maar we gaan er wel elke dag aan werken,” aldus Simons.
Ze erkende dat er in het verleden geen eerlijk en goed bestuur is geweest, en dat ook de NDP in haar vorige regeringsperiode niet in staat was corruptie volledig uit te bannen. Simons hoopt dat de partij bij de komende verkiezingen meer dan 20 zetels zal behalen.
“We hadden bij de vorige verkiezing al 16, we hopen binnen drie maanden boven de 20 te gaan. Geen enkele NDP’er moet me zeggen dat we al gewonnen hebben. We moeten elke dag hard werken,” waarschuwde ze haar partijgenoten.
De NDP-voorzitter bevestigde dat zij zelf de lijsttrekker zal zijn, maar liet niets los over de overige kandidaten. Ook over de mogelijke overstap van Stephano “Pakittow” Biervliet en Edward Belfort naar de NDP bleef ze op de vlakte, ondanks geruchten hierover.
Met de officiële registratie zet de NDP een belangrijke stap in de aanloop naar de verkiezingen. De komende maanden zullen uitwijzen welke strategie de partij hanteert om haar zetelaantal te vergroten.