vrijdag 17 januari 2025
23.5 C
Paramaribo
1.5 C
Amsterdam
0
(0)

Gajadien: “Buitenlandse investeerders tonen groeiende interesse in Suriname”

lees ook ...

Boy Scouts van Suriname starten het jaar met visie en vernie...

Tijdens een inspirerende bijeenkomst geleid door hoofdkwartiercommissaris Rudi Esajas, tevens voorzitter van de presidentiële commissie Boy Scouts van Suriname, hebben de scouts hun plannen en ambitie...

Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in De Nationale Assemblee heeft Asiskumar Gajadien, fractieleider van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP), benadrukt dat de groeiende interesse van buitenlandse investeerders in Suriname kansen biedt, maar tegelijkertijd ook een strategisch beleid vereist. “Onze nationale belangen dienen goed beschermd te worden,” stelde hij.

Volgens Gajadien biedt de situatie in buurland Guyana, dat inmiddels ervaring heeft opgedaan met olie-inkomsten, waardevolle lessen. Hij waarschuwde voor de gevaren van corruptie en mismanagement en pleitte voor een transparant en verantwoord systeem, vergelijkbaar met Guyana’s aanpak.

Spaar- en Stabilisatiefonds
Een van de belangrijkste voorstellen van Gajadien is de oprichting van een Spaar- en Stabilisatiefonds. Dit fonds moet gericht zijn op het duurzaam beheer van de olie-inkomsten, zodat deze bijdragen aan de brede ontwikkeling van Suriname.

Hij benadrukte dat het wettelijke kader voor dit fonds prioriteit moet krijgen, waarbij de inkomsten gericht worden op essentiële sectoren zoals veiligheid, infrastructuur, onderwijs en gezondheidszorg. “Transparantie in communicatie met de samenleving is hierbij cruciaal om sociale onrust te voorkomen,” voegde hij toe.

Economische diversificatie
Gajadien waarschuwde ook voor de risico’s van afhankelijkheid van olie en benadrukte het belang van een diverse economie. Hij riep op tot versterking van sectoren zoals landbouw, toerisme, dienstverlening en technologie om Suriname minder kwetsbaar te maken. “Dit zal niet alleen de economie minder afhankelijk maken van olie, maar ook werkgelegenheid creëren in andere sectoren,” zei hij.

De weg vooruit
Volgens Gajadien moet Suriname zich voorbereiden op de kansen en uitdagingen die olie-inkomsten met zich meebrengen. “De lessen van Guyana tonen ons dat een transparant systeem en diversificatie essentieel zijn voor duurzaam succes,” concludeerde hij.

 

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

2 COMMENTS

2 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

redactie tip

meer Suriname

meer Suriname nieuws »

meest gelezen

HomeSurinameGajadien: "Buitenlandse investeerders tonen groeiende interesse in Suriname"