vrijdag 7 februari 2025
23.2 C
Paramaribo
2.7 C
Amsterdam
0
(0)

Franse ambassadeur: ‘Suriname wacht een briljante toekomst’

lees ook ...

Nieuw hoofdbureau van politie: president Santokhi geeft star...

Na tientallen jaren zonder eigen onderkomen krijgt het Korps Politie Suriname een nieuw hoofdkwartier. Op zijn verjaardag gaf president Chandrikapersad Santokhi het officiële startsein voor de bouw. H...

Suriname kan rekenen op een veelbelovende toekomst, volgens de Franse ambassadeur Nicolas de Bouillane de Lacoste. In een gesprek op 23 januari met de Communicatie Dienst Suriname benadrukte hij dat Frankrijk graag wil bijdragen aan de groei en ontwikkeling van het land.

“Frankrijk wil meer van Suriname zien en wij willen meer aanwezig zijn in Suriname,” verklaarde hij na een overleg met Surinaamse diplomatieke functionarissen bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking. Tijdens het overleg werd de bilaterale relatie tussen Suriname en Frankrijk besproken, evenals de gezamenlijke uitdagingen en kansen.

“We delen de Marowijnerivier als grens, maar onze relatie kan en moet nauwer worden,” aldus de ambassadeur. Hij benadrukte dat er veel werk te doen is om een betere samenwerking tot stand te brengen, vooral met het oog op de opkomende olie- en gasindustrie.

“De toekomst van Suriname is briljant,” zei De Lacoste. “Frankrijk wil een actieve rol spelen in het benutten van de enorme kansen die de olie- en gasindustrie biedt.” Daarnaast legde de ambassadeur plannen op tafel om de culturele en educatieve samenwerking te versterken. Zo stelde hij voor om Frans te introduceren op scholen in Albina en Nederlands in Saint-Laurent-du-Maroni. “Dit zal bijdragen aan een betere verbinding tussen onze gemeenschappen,” verklaarde hij.

Hoewel de buurlanden al jaren naast elkaar bestaan, erkende de ambassadeur dat er nog weinig contact is tussen de twee samenlevingen. Hij sprak zijn optimisme uit over de toekomst en benadrukte dat projecten geleidelijk zullen worden uitgerold om de banden te versterken.

“Suriname en Frankrijk hebben een gedeelde verantwoordelijkheid om samen te werken aan welzijn en welvaart. Frankrijk staat klaar om die relatie te verdiepen en nieuwe kansen te creëren,” sloot hij af.

 

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

1 COMMENT

1 Reactie
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

redactie tip

meer Suriname

meer Suriname nieuws »

meest gelezen

HomeSurinameFranse ambassadeur: ‘Suriname wacht een briljante toekomst’