donderdag 17 april 2025
28 C
Paramaribo
10.9 C
Amsterdam
0
(0)

Douane onderschept goud: miljoenenverlies volgens Raghoebarsing

lees ook ...

Oud-minister en vakbondsleider Errol Snijders (76) overleden...

Errol Snijders is dinsdag op 76-jarige leeftijd overleden in het ziekenhuis. De oud-minister en prominente vakbondsman laat een indrukwekkend spoor na binnen de Surinaamse vakbeweging en politiek. Pre...

Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën & Planning , heeft tijdens de persconferentie na de Regeringsraadsvergadering (RRV) onthuld dat de douane enkele weken geleden een zending goud heeft onderschept op een privévliegtuig dat op het punt stond Suriname te verlaten. Tot verrassing van de autoriteiten bleek achteraf dat voor deze zending een officiële vergunning was verleend – zonder dat het ministerie daarvan op de hoogte was gesteld.

“Toen we de instantie vroegen waarom wij niet geïnformeerd waren, zeiden ze laconiek dat ze het vergeten waren,” aldus Raghoebarsing. Hij noemde geen namen, maar gaf aan dat het “makkelijk te achterhalen is in welke hoek de naam gezocht kan worden.”

De regering wil de betrokken instantie eerst de gelegenheid geven zich te corrigeren, “voordat we overgaan tot blaming en shaming.” De minister bracht het incident ter sprake in het kader van de toenemende goudsmokkel uit Suriname, wat volgens de regering leidt tot een aanzienlijk verlies voor de staatskas.

Raghoebarsing schat dat Suriname maandelijks zo’n USD 25 miljoen misloopt door illegale gouduitvoer, wat neerkomt op een jaarlijks verlies van USD 300 miljoen. Volgens hem is dit cijfer gebaseerd op een opvallende terugval in de officiële goudexportcijfers tussen januari 2023 en januari 2025.

“De hoeveelheid geëxporteerd goud is afgenomen, terwijl de exportwaarde nagenoeg gelijk is gebleven door de stijgende goudprijs. De productie is echter niet gedaald – de middelen om goud te delven zijn op hetzelfde niveau gebleven.”

Raghoebarsing bevestigde dat de officiële goudexporten gedaald zijn, wat een zorgwekkende trend aantoont. De overheid blijft naar eigen zeggen werken aan een betere controle op de goudsector en wil op korte termijn maatregelen aankondigen tegen structurele smokkelpraktijken.

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

4 REACTIES

4 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

redactie tip

meer Suriname

meer Suriname nieuws »

meest gelezen

HomeSurinameDouane onderschept goud: miljoenenverlies volgens Raghoebarsing