Op zaterdag 15 juli 2023 was de dochter van de president, mevrouw Shanylla Santokhi, als zijn vertegenwoordigster aanwezig bij de launch van de documentaireserie ‘Trots op onze zee’ – Fase 2. Deze gaat over de bescherming van onze zee en ons milieu. Hoe meer men te weten komt hierover, hoe beter er kan worden omgegaan daarmee en met het klimaat.
Wij merken dat de aarde steeds warmer wordt en er vaker zwaardere regenbuien vallen. Zodoende ontstaan er dan onder andere bosbranden, orkanen, stormen, overstromingen. Als wij zekerheid willen hebben voor het voortbestaan van onze toekomst, is het van belang dat we die bescherming bieden aan onze zee, ons milieu en klimaat. Op die manier bevordert dat de ontwikkeling van ons land.
De jongeren worden dan ook opgeroepen om niet langs de zijlijn te blijven staan, maar om deel van de oplossing te zijn, door mee te denken en mee te helpen hieraan. Met dank aan de jongeren, de Stichtingen Kinderboekenfestival en SOBA en de sponsoren voor het mogelijk maken van de documentaireseries, wordt aan de kijkers, vooral de jongeren, veel succes toegewenst.