donderdag 10 juli 2025
24 C
Paramaribo
19 C
Amsterdam
0
(0)

DNA verwelkomt nieuw gezicht: “Asoiti focust op binnenland en duurzaamheid”

lees ook ...

Gezin overvallen door gewapende indringers

Een gewelddadige woningoverval heeft in alle vroegte gezorgd voor grote paniek aan de Martin Luther Kingweg. Vijf gemaskerde en in het zwart geklede criminelen drongen rond 05.40 uur het huis van een ...

Cyrano Orlando Asoiti is vandaag toegelaten als het 51ste lid van De Nationale Assemblee (DNA). De ondernemer volgt Genevievre Jordan op, die onlangs benoemd is tot onderminister op het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC). Als schaduwkandidaat van de ABOP vertegenwoordigt Asoiti het district Marowijne.

DNA-voorzitter Marinus Bee introduceerde hem als een man met brede ervaring in agrarische ontwikkeling, gemeenschapswerk, cultuur, infrastructuur en sport. In zijn maiden speech sprak Asoiti vol dankbaarheid.

“Het is een eer en dank aan de almachtige God. Door zijn genade en kracht ben ik hier aanwezig. Het is niet alleen een grote eer, maar ook een immense plicht om het land te vertegenwoordigen,” zei hij. Hij benadrukte zijn toewijding aan het district Marowijne en het binnenland, en noemde zijn dienstbaarheid aan deze gebieden de drijvende kracht achter zijn benoeming.

Asoiti legde in zijn toespraak de nadruk op de uitdagingen en kansen in het binnenland. “Het is mijn missie om samen te werken aan de verbetering van de leefomstandigheden van deze groep Surinamers. Wij moeten economische kansen stimuleren en infrastructuur versterken, terwijl we de natuurlijke hulpbronnen op duurzame wijze beschermen,” zei hij.

Hij kondigde ook enkele speerpunten aan die centraal zullen staan in zijn werk als parlementariër. Deze omvatten volksgezondheid, landbouw en voedselzekerheid, onderwijs, klimaatverandering, infrastructuur, een betere internetverbinding, en duurzame benutting van natuurlijke hulpbronnen.

De komst van Asoiti wordt gezien als een versterking van de stem van het binnenland in de DNA. Met zijn ruime ervaring en ambitieuze plannen lijkt hij vastberaden om de belangen van Marowijne en andere binnenlandse districten krachtig te verdedigen.

 

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

redactie tip

meer Suriname

meer Suriname nieuws »

meest gelezen

HomeSurinameDNA verwelkomt nieuw gezicht: “Asoiti focust op binnenland en duurzaamheid”