De bouw van een nieuw onderkomen voor het ministerie van Volksgezondheid blijft onderwerp van debat. De lening voor dit project werd afgesloten door de vorige regering, wat minister Amar Ramadhin doet afvragen waarom er nu kritiek ontstaat.
Volgens de minister heeft de huidige regering ervoor gekozen het project voort te zetten, omdat de lening terugbetaald moet worden en het geld dus moet worden besteed zoals oorspronkelijk gepland. Hij benadrukt dat de voordelen van het nieuwe gebouw merkbaar zullen zijn, onder andere doordat alle afdelingen op één locatie worden samengebracht en werknemers een betere werkomgeving krijgen. De werkzaamheden vorderen volgens planning en de oplevering ligt op schema.
In de begroting van 2023 werd 11 miljoen euro gereserveerd voor dit project, wat leidde tot kritiek vanuit de oppositie. Zij stellen dat de regering verkeerde prioriteiten hanteert, vooral omdat er beperkte middelen beschikbaar zijn voor essentiële gezondheidsprogramma’s.
Parlementariër Stephen Tsang uitte eerder zijn zorgen over de verdeling van financiële middelen. Volgens hem zou de regering zich moeten richten op beleid voor onder andere veiligheid, onderwijs, gezondheidszorg en economische groei, in plaats van aanzienlijke bedragen te investeren in nieuwbouw.