Ambassadeur Robert Faucher van de Verenigde Staten in Suriname trad op als gastspreker tijdens een lezingencyclus van het Suriname Diplomaten Instituut (SDI). Dit evenement biedt diplomaten de kans om hun kennis en ervaring in diplomatie te delen met leden van het instituut. Faucher hield zijn presentatie op 3 oktober 2024 in de zaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS).
Tijdens zijn lezing besprak de ambassadeur de historische diplomatieke band tussen Suriname en de VS, de ontwikkelingen hierin, en de mogelijkheden voor toekomstige samenwerking. “Het was mijn eerste ontmoeting met dit instituut, en ik vond het een boeiende ervaring. Ik was verheugd om te spreken over Amerikaans buitenlands beleid en de impact daarvan op onze relatie met Suriname,” aldus Faucher.
Daarnaast maakte Faucher bekend dat er plannen zijn om een ‘American Corner’ op te richten. Deze ruimte, met toegang tot computers, boeken en informatie over de VS, is bedoeld voor studenten en geïnteresseerden. Het biedt mogelijkheden om meer te leren over de rol van de VS in Suriname, onder meer via films en Engelse cursussen.
De ambassadeur sprak ook over het belang van de aankomende verkiezingen in zowel de VS als Suriname, waarbij hij aangaf dat de resultaten van grote invloed kunnen zijn. Desondanks benadrukte hij dat de relatie tussen beide landen sterk blijft: “Wij blijven goede vrienden en partners, en ik ben vastbesloten om onze samenwerking verder te versterken.”