Gran Mati, een civiel-militaire operatie wordt voor de derde keer uitgevoerd, als aanvulling op de reguliere gezondheidszorg. Overheidsinstanties, ngo’s, bedrijven, Amerikaanse en Nederlandse defensieorganisaties werken schouder aan schouder om tand- en oogheelkundige behandelingen te bieden aan gemeenschappen, naast renovatiewerkzaamheden aan vooral scholen. Op maandag 14 augustus jongstleden is het Nationaal Leger van start gegaan hiermee.
Dit jaar wil men actief zijn in de gemeenschappen van Langa Tabiki, Powakka, Coronie en Corneliskondre. Surinaamse en Nederlandse specialisten zullen in de eerste fase, werken te Langa Tabiki en omgeving, waar de gemeenschap oog- en tandheelkundige behandelingen dichtbij huis zullen hebben, terwijl ook de toiletgroepen op de openbareschool gerenoveerd zullen worden. Hier zal men bezig zijn van 14 tot en met 21 augustus.
In de eerste week van september zal men actief zijn op de Salemschool in het district Coronie. Op 25 en 26 augustus komt Powakka aan de beurt. Gran Mati bezoekt Corneliskondre met gezondheidsvoorlichting en gezondheidsmetingen als afsluiting van het project.
Tijdens Gran Mati wordt er gedaan aan informatie-uitwisseling tussen specialisten van de participerende landen. De veiligheid in gebieden waar men komt wordt ook verbeterd. Deze operatie brengt het leger met steun en aanpak dichter bij het volk, en er wordt voor een deel ook ontwikkeling tot stand gebracht.
Bron: De Communicatie dienst Suriname