Zojuist is door minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid tijdens een persconferentie bekendgemaakt dat het uitgaansverbod vanaf morgen tot en met 21 april vastgesteld is van maandag tot en met vrijdag van 20.00 uur tot 05:00. In het weekend geldt van 18:00 uur tot 05:00 uur.
De minister zegt dat de corona transmissiecijfers gedurende de afgelopen tijd zijn gestegen: dagelijks zijn er meer dan 10 positieve gevallen en de R is nu 1.4. Alle winkels, handelszaken en overige publieke plekken dienen van maandag tot en met vrijdag uiterlijk 19.00 uur en op zaterdag en zondag uiterlijk 17.00 uur, hun deuren te sluiten voor het publiek. Het onderwijsproces wordt normaal voortgezet. De scholen beginnen maandag 12 april.
Maatregelen
Vanaf donderdag 8 april 2021 tot en met woensdag 21 april 2021 gelden de volgende maatregelen:
De algemene maatregelen blijven van kracht;
1. Het dragen van mond- en neus bedekking buiten het eigen huis is verplicht, met name bij het betreden van ruimten (dit geldt niet voor kinderen tot de leeftijd van 12 jaar)
2. Neem de 1,5 meter fysieke afstand, de zogeheten Covid-afstand altijd in acht.
3. Was regelmatig uw handen met zeep en water of gebruik een hand sanitizer.
Het wordt zeer dringend geadviseerd om thuis te blijven en slechts voor noodzakelijke werkzaamheden, medische noodgevallen of het doen van noodzakelijke boodschappen uit huis te gaan.