Alice Amafo, voorzitter van de Volkspartij voor Vernieuwing en Democratie (VVD), heeft fel uitgehaald naar de wijze waarop ministers in Suriname al dan niet worden vervolgd. Ze bekritiseerde de vermeende willekeur van het Openbaar Ministerie (OM) en noemde enkele oud-ministers die wel juridische consequenties ondervonden.
“Als ik een zodanige scheve schaats had gereden, dan zou ik opgesloten worden. Weet je hoeveel ministers zijn opgesloten? Gilds, Balesar enzovoort waren opgesloten omdat het OM zaken had geconstateerd die niet mochten. Deze mevrouw heeft een schoon blad,” aldus Amafo.
Amafo, die op 28-jarige leeftijd minister werd en later opnieuw een ambtstermijn voltooide, ging kort in op haar eigen ervaringen in de politiek. In 2007 moest ze aftreden na beschuldigingen over het misbruiken van staatsmiddelen voor haar verjaardag, maar in 2010 keerde ze terug als minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting.
Ondanks politieke tegenwind blijft Amafo strijdbaar. “Het pad van een sterk persoon gaat niet over rozen. Ze zullen altijd zeggen dat er scherven in het gras lagen waardoor je moest gaan. Je moet sterk zijn. Ik ben ook niet bang voor politieke tegenstanders die dit tegen me willen gebruiken. Mi na bana bon, hoe meer vuil je gooit, hoe steviger ik groei,” zei de 48-jarige politica.
Amafo richtte in 2019 haar eigen partij op, de VVD, en blijft sindsdien actief in de politiek. Met haar recente uitspraken lijkt ze een krachtig signaal af te geven over haar politieke ambities en haar visie op gerechtigheid binnen de Surinaamse politiek.