In de afgelopen twee weken heeft de Surinaamse politie 24 verdachten van zware misdrijven aangehouden en in verzekering gesteld. Tijdens een persconferentie op het hoofdbureau aan de Duisburglaan benadrukten beleidsdirecteur Rishi Akkal en korpschef Bryan Isaacs dat de strijd tegen zware criminaliteit wordt opgevoerd.
De aanhoudingen betreffen zowel recente delicten als langlopende cold cases, waaronder de moord op politiefunctionaris Herman Gooding en de massamoord in Moiwana. Deze zaken liggen inmiddels bij het Openbaar Ministerie.
Akkal gaf aan dat hij zich als beleidsmaker tevreden mag tonen over de resultaten, maar als burger juist zorgen maakt: “Zware misdaad blijft bestaan omdat er een markt voor is. Mensen kopen gestolen goederen, helpen criminelen en zetten zelfs aan tot misdrijven.”
De politie zet nu ook actief in op het in kaart brengen van facilitators, zoals helers en personen die valse kentekenplaten gebruiken of verspreiden. Burgers met ongebruikte of onbeheerde voertuigen worden gewaarschuwd om alert te zijn.
Zowel Akkal als Isaacs bedankten het publiek voor haar betrokkenheid. Informatie van burgers heeft geleid tot het oplossen van meerdere zaken. De politie roept op om ook in de toekomst verdachte situaties te melden.