Real Madrid is door een zege op Rayo Vallecano zondag geklommen naar de tweede plek in de Spaanse competitie, met evenveel punten als koploper FC Barcelona. De stadsderby eindigde in 2-1.
Atlético Madrid verzuimde eerder op de dag de koppositie te pakken. Een dag nadat het duel van Barcelona werd afgelast, verloor de nummer twee met 2-1 bij nummer veertien Getafe.
Na een halfuur schoot Kylian Mbappé Real Madrid naar een voorsprong tegen Rayo. Vinicius Júnior, die andere superster, maakte er binnen enkele minuten 2-0 van.
De mooiste goal werd net voor de rust gemaakt door Pedro Díaz, die vanaf de rand van de zestien een schot loste. Het duurde even voordat Rayo Vallecano kon feesten, want er werd gevlagd voor buitenspel en bovendien moest er gekeken worden of de bal wel over de lijn was. Na een check van de VAR stond de goal alsnog.
Atlético verspeelt zege
Drie minuten voor tijd leidde Atlético nog met 1-0. De spelers waren voor rust vooral bezig met over de grond rollen en luidkeels protesteren. Slechts één kansje viel er te noteren: Uche kopte de bal recht in de handen van Atlético-doelman Jan Oblak.
Toen bij een vrije trap in de 75ste minuut de bal op Alderete’s hand viel, kreeg Atlético een goedkope penalty; Alexander Sorloth schoot raak. Na rood voor Ángel Correa in de 88ste minuut was bij Atlético de organisatie weg en Arambarri wist daar twee keer van te profiter
BRON : ALL FOOTBALL/ FOTO