De Amerikaanse president Donald Trump is zelf de voorzitter van een door hem opgerichte taskforce die zich richt op de voorbereiding op het WK voetbal van 2026. Dat toernooi wordt in de Verenigde Staten en buurlanden Canada en Mexico gespeeld.
Juist met die buurlanden ligt de regering van Trump nu in de clinch, omdat de Republikein allerlei handelstarieven willen invoeren. Maar daarin ziet de Amerikaanse president, die vrijdagavond een decreet tekende om de taskforce op gang te helpen, geen problemen. “Spanning is juist iets goeds, daar wordt het alleen maar beter van”, zei hij tijdens een persmoment.
De taskforce moet de veiligheid en de planning van het toernooi op poten zetten. Naar verwachting komen er miljoenen bezoekers op het toernooi af. Het WK 2026 krijgt voor het eerst 48 deelnemers, die bij elkaar 104 wedstrijden gaan spelen. De finale is op 19 juli in New Jersey.
Trump sprak in Washington met FIFA-voorzitter Gianni Infantino. “Het is een grote eer voor ons land om dit toernooi te organiseren”, zei de 78-jarige president.Infantino liet zich geheel in de stijl van Trump uit over het volgende WK. “We zijn hier om de beste show op deze planeet ooit te organiseren”, zei de Zwitser. De taskforce moet er volgens Infantino vooral voor zorgen dat de bezoekers “zich veilig voelen, zich gelukkig voelen en het idee hebben dat we iets speciaals aan het doen zijn”.
Het WK 2026 is niet het enige grote sporttoernooi dat in de laatste presidentstermijn van Trump plaatsvindt. In 2028 organiseert Los Angeles de Zomerspelen. Dat zijn de eerste Spelen in de VS sinds de Winterspelen van 2002 in Salt Lake City.
BRON : FIFA/ FOTO