De Engelsman, die komend seizoen voor Scuderia Ferrari rijdt, wist met de Duitse renstal zes keer wereldkampioen te worden.
Het is dan ook niet gek dat Hamilton met een fijn gevoel terugkijkt op de afgelopen jaren. “Er zijn heel veel mooie momenten geweest. Het was een geweldige reis samen, waar ik echt van heb gehouden.”Hamilton benoemt in het bijzonder de momenten met Niki Lauda, drievoudig wereldkampioen die tot aan zijn overlijden in mei 2019 adviseur was van het Formule 1-team van Mercedes.
Hamilton maakte aan het begin van dit jaar al bekend dat hij vanaf 2025 voor Scuderia Ferrari rijdt. Hij heeft zich dus even kunnen voorbereiden op zijn afscheid bij Mercedes.”Maar ik kan niet voorspellen hoe ik me komende zondag na de race zal voelen, of de dagen die volgen, of met Kerstmis.”Na de race in Qatar liet hij al wel weten dat hij qua sportieve prestaties geen hoge verwachtingen heeft van de slotrace in Abu Dhabi.
Hamilton rijdt sinds 2013 voor het Formule 1-team van Mercedes, nadat hij daarvoor alvoor McLaren uitkwam. Bij de Engelse renstal veroverde hij in 2008 zijn eerste wereldtitel.Met Mercedes veroverde Hamilton in 2014, 2015, 2017, 2018, 2019 en 2020 het kampioenschap.
BRON : FORMULE 1 AUTORACE/ FOTO