dinsdag 25 maart 2025
28 C
Paramaribo
11.4 C
Amsterdam
0
(0)

Eredivisie/ Ajax zet PSV op achterstand met zege op Heracles

lees ook ...

NBA-kampioen Boston Celtics wordt duurste sportclub ooit in ...

Regerend NBA-kampioen Boston Celtics staat op het punt om de duurste sportclub in de Amerikaanse geschiedenis te worden. Voor een recordbedrag van 6,1 miljard dollar neemt een groep onder leiding van ...

Ajax heeft net als vorige week optimaal geprofiteerd van puntenverlies van concurrent PSV.. De Amsterdammers wonnen met 4-0 van Heracles Almelo en hebben na hun zevende eredivisiezege op rij nu een voorsprong van twee punten op PSV en een wedstrijd minder gespeeld.

Het was een feestelijke avond voor Ajax met een overtuigende overwinning en de eerste goal voor Ajax van Oliver Edvardsen, de 100ste voor Davy Klaassen en het debuut van talenten Rayane Bounida (18) en Sean Steur (17).

Op voorhand leek Heracles geen gemakkelijke opponent. Met zes ongeslagen eredivisiewedstrijden op rij en het bereiken van de halve finales van de KNVB-beker waren de Almeloërs vol vertrouwen. Dat was ook van het spel in de Arena af te lezen.De eerste grote kans van Heracles was voor Luka Kulenovic, die wegdook uit de rug van de 19-jarige Dies Janse. Laatstgenoemde kreeg van Francesco Farioli een kans centraal in de verdediging, omdat Youri Baas ontbrak vanwege ziekte.

Ook Kenneth Taylor was ziek en daardoor kwam Farioli tot een middenveld met Steven Berghuis, Davy Klaassen en Kian Fitz-Jim. Berghuis strooide in een vrije rol met passes en stond aan de basis van een kans voor Brian Brobbey, die leek te schrikken van de mogelijkheid en met zijn scheenbeen (mis) schoot.Met een prachtige pass vanaf de middenlijn bediende Berghuis in de 17de minuut Mika Godts. De Belg bleef rustig en schoof binnen in de verre hoek (1-0).

Met een hard schot van Suf Podgoreanu bleef ook Heracles gevaarlijk en een misverstand tussen Klaassen en Remko Pasveer liep maar net goed af.Een flitsende combinatie in het strafschopgebied via Steven Berghuis, Josip Sutalo en Bertrand Traoré eindigde vlak voor het doel, waar Brobbey alert was om zijn derde goal van het seizoen te maken (2-0). Daarmee was de wedstrijd eigenlijk gespeeld.In de tweede helft was het freewheelen voor Ajax en bij vlagen was het leuk om te zien. Invaller Oliver Edvardsen, de vervanger van Godts, tikte een voorzet van Jorrel Hato heel subtiel over keeper Fabian de Keijzer in het doel (3-0).

Het was de eerste goal voor Edvardsen in een Ajax-shirt. Even later deelde ook Klaassen in de feestvreugde. De routinier schoot zijn 100ste officiële doelpunt voor Ajax binnen. Met die ruime marge vond Farioli het tijd voor speeltijd voor enkele talenten uit de eigen jeugd.Jorthy Mokio (16), donderdag de uitblinker tegen Union, kwam er weer in, net als de 18-jarige Belg Bounida en de 17-jarige Volendammer Steur. Een debuut met een doelpunt, toch een beetje traditie in Amsterdam, bleef uit.

BRON : ALL FOOTBALL/ FOTO

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

redactie tip

meer Sport

meer Sport nieuws »

meest gelezen

HomeSportEredivisie/ Ajax zet PSV op achterstand met zege op Heracles