vrijdag 7 februari 2025
23.2 C
Paramaribo
2.7 C
Amsterdam
0
(0)

Djokovic wint titanenstrijd van Alcaraz in kwartfinale Australian Open

lees ook ...

MMA/ Rozenstruik mogelijk naar Glory na abrupt UFC-ontslag

Jairzinho Rozenstruik, de bekende Surinaamse UFC-vechter, is onverwacht uit de organisatie gezet. Echter, opent dit  mogelijk de deur voor een overstap naar Glory. Wat een normale UFC-wedstrijd lee...

Novak Djokovic is nog altijd in de race voor zijn elfde Australian Open-titel. In de kwartfinalekraker tegen Carlos Alcaraz trok hij in vier sets aan het langste eind: 4-6, 6-4, 6-3, 6-4.

Daardoor kwam Alcaraz, de nummer drie van de wereld, opnieuw niet verder dan de kwartfinales. Alcaraz won al vier grandslamtitels, maar bereikte in Melbourne nog nooit de halve finales.”Ik had graag gewild dat dit de finale was geweest. Het was een van de meest epische partijen die ik hier heb gespeeld”, zei Djokovic. Hij maakte ook gebruik van de gelegenheid Alcaraz een mooie toekomst te voorspellen. “We gaan nog heel veel van hem zien. Misschien nog wel meer dan ik zou willen.”

Djokovic, tienvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Melbourne, moest in de eerste set nog zijn meerdere erkennen in Alcaraz. Op 4-4 plaatste de 21-jarige Spanjaard de beslissende break, mede dankzij een fraaie passeerslag en een afzwaaier van Djokovic.Direct daarna nam Djokovic een medische time-out, vanwege een blessure aan zijn linker bovenbeen. Alcaraz had vervolgens weinig moeite om de set uit te serveren.

Djokovic toonde veerkracht en kwam in de tweede set op 3-0, maar die voorsprong was drie games later alweer weggewerkt door Alcaraz. Daarna wonnen beide spelers hun servicegames redelijk gemakkelijk, tot de tiende game. Alcaraz serveerde om in de set te blijven, maar Djokovic brak Alcaraz en won de set met 6-4.

In de derde set ging het tot de vijfde game gelijk op. Met name Alcaraz maakte veel onnodige fouten, wat hem uiteindelijk de das om deed. Djokovic trok met twee breaks aan het langste eind en pakte de set met 6-3.De Serviër pakte door in set vier en brak Alcaraz direct in de eerste game. Alcaraz verweerde zich nog kranig en dat leidde tot een aantal prachtige punten, met als hoogtepunt een rally van maar liefst 33 slagen. Maar Djokovic hield knap stand en sleepte de set met 6-4 eruit.

In de halve finale speelt Djokovic tegen Alexander Zverev, die eerder op de dag won van Tommy Paul. Het is voor Zverev de derde keer dat hij de halve finales van de Australian Open bereikt.

BRON : TENNIS- 0NE/ FOTO

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

redactie tip

meer Sport

meer Sport nieuws »

meest gelezen

HomeSportDjokovic wint titanenstrijd van Alcaraz in kwartfinale Australian Open