De Nationale voetbalselectie van Argentinie heeft zich donderdagavond voor de vijfde keer op rij geplaatst voor de halve finale van de Copa America.
De regerend kampioen had donderdagavond alle geluk van de wereld om langs Ecuador te komen in de kwartfinale van de Copa America.Argentinie wist pas na de strafschoppen serie langs Ecuador te komen daar de wedstrijd na 90 minuten 1-1 gelijk eindigde. In de normale speeltijd leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor de Argentijnen, die n ruim 30 minuten spelen in de 1ste helft via Lisandro Martinez op een 1-0 voorsprong kwamen.
Ecuador kreeg na 60 minuten spelen een penalty, maar Enner Valencia schoot op de paal. Toen invaller Kevin Rodriquez in blessuretijd de gelijkmaker scoorde en er in de verlenging niet meer werd gescoord, moesten er strafschoppen aan te pas komen.Aanvoerder Lionel Messi nam de eerste penalty voor zijn rekening. De 37-jarige aanvaller koos voor een panenka, maar die belandde op de lat. Angezien 2 spelers van Ecuador hun penalty gestopt werd door keeper Emiliano Martinez van Argentinie, kroop Argentinie door het oog van de naald toch nog naar de halve finale en wacht op de winnaar van de ontmoeting tussen Canada/ Venezuela