Het Chinese schoolmeisje Yu Zidi wordt gezien als een “sensatie” nadat ze de snelste tijd ooit voor een 12-jarig meisje neerzette op de 200 meter wisselslag tijdens de Chinese nationale kampioenschappen.
Yu werd tweede in de discipline met een tijd van twee minuten en 10,63 seconden, achter Yu Yuting, finalist van de Olympische Spelen van 2024.Als de jonge atleet deze tijd vorig jaar tijdens de Olympische Spelen in Parijs in de voorrondes had gehaald, had hij de halve finales bereikt.
De internationale zwembond World Aquatics plaatste op haar officiële X-account een waarschuwing voor een sensatie van 12 jaar.Yu, die in oktober 13 wordt, zou een plek kunnen veroveren in de Chinese nationale selectie voor het wereldkampioenschap in Singapore in juli.
De prestaties van Chinese topzwemmers staan al sinds de Olympische Spelen in Parijs in de schijnwerpers.China selecteerde 11 atleten voor de Spelen in Frankrijk uit een groep van 23 die positief waren getest op doping.
Vanwege de positieve resultaten heeft het Internationaal Testagentschap (ITA) toegezegd Chinese atleten acht keer te testen, twee keer zo vaak als gebruikelijk, tussen begin 2024 en de Spelen in Parijs.Nadat hij met Groot-Brittannië als vierde was geëindigd op de 4x100m estafette, trok Adam Peaty de overwinning van China in twijfel. Hij zei: “Het heeft geen zin om te winnen als je niet eerlijk wint.”
Twee van de vier goudenmedaillewinnaars, Qin Haiyang en Sun Jiajun, behoorden tot de 23 Chinese zwemmers die positief testten op doping vóór de Olympische Spelen in Tokio.
Volgens het Chinese antidopingagentschap hadden de zwemmers die de dopingtest vóór de wedstrijd in Parijs in 2024 niet doorstonden, onbedoeld het hartmedicijn trimetazidine ingenomen. Woordvoerder Lin Jian van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat het land “consequent vasthoudt aan het strikte beleid van nultolerantie voor doping”.
BRON : SWIM-INFO/ FOTO