maandag 24 maart 2025
25 C
Paramaribo
12.4 C
Amsterdam
0
(0)

Ajax vrouwen dendert over Heerenveen: “Zeven finales te gaan”

lees ook ...

Kluivert kon nauwelijks trainen voor debuut bij Indonesië.

Patrick Kluivert staat met Indonesië aan de vooravond van het belangrijke WK-kwalificatieduel met Australië. De nieuwe bondscoach van Indonesië kende echter geen ideale aanloop naar zijn debuut, wan...

Amsterdam– Ajax Vrouwen heeft zondagmiddag een overtuigende zege geboekt op Heerenveen, 5-1. Met fris, energiek voetbal legde het team de basis voor een doelpuntrijke wedstrijd, waarin de Amsterdammers van begin tot eind de regie in handen hadden. Rechtsback Daliyah Deklonia blikte na afloop terug op het duel en was zichtbaar tevreden over het spel van haar ploeg.

“We zijn goed begonnen, heel sterk en met veel energie,” vertelde ze. “We hebben ze direct vastgezet en doelpunten afgedwongen.” Vooral de vierde treffer sprong er voor haar uit: een vloeiende aanval waarin het teamgevoel duidelijk naar voren kwam. “Ik speel op Lotte, Lotte op Danique – echt een mooie uitgespeelde goal.”

De voorbereiding op het duel was niet vanzelfsprekend. Heerenveen was een onvoorspelbare factor, maar Ajax hield vast aan het eigen spelplan. En dat wierp zijn vruchten af. “We wisten niet precies wat zij zouden brengen, maar onze communicatie en energie maakten het verschil.” De opdracht van de trainster? Energie leveren – en daar voldeed het team met vlag en wimpel aan.

Daliyah Deklonia, die als vaste rechtsback haar plek in het team heeft verankerd, liet zich zien met zowel verdedigende acties als aanvallende impulsen. “Ik denk dat ik goed ben in één-op-één situaties en dat ik aanvallend kan bijdragen,” aldus de speelster, die tegelijkertijd kritisch blijft: “Mijn communicatie op het veld en het verdedigen van de vrouw in mijn rug zijn nog aandachtspunten.”

Met nog zeven wedstrijden te gaan is de missie duidelijk: alle duels winnen en de schaal binnenhalen.“Zeven finales,” noemt Daliyah ze. “We willen kampioen worden, daar gaan we voor.”

Na een sterke collectieve prestatie is het vertrouwen in een succesvol seizoenseinde groot. En hoewel het serieuze werk op het veld gebeurt, blijft er ook ruimte voor ontspanning. Wat er na zo’n overwinning op tafel komt? “Nasi of bami – waarschijnlijk door mijn moeder gemaakt,” lacht ze.

De eerste van zeven finales is binnen. De volgende wacht al.

 

En.. wat vond je van dit artikel?

-- Advertentie / POJ - 218001 --

redactie tip

meer Nederland, Sport nieuws »

meest gelezen

HomeNederlandAjax vrouwen dendert over Heerenveen: "Zeven finales te gaan"