Laat berichten zien
|
|
Pagina's: [1] 2 3 4
|
|
Geplaatst: 18 Juli 2011, 13:06
|
Heb je ook aan het nadeel gedacht? Als je zo verder gaat,ben je nu al bezig een verloren strijd te strijden.Als je bereid bent terug te vechten natuurlijk.
Vergeet niet dat je nog jong bent,en het recht hebt om van het leven te genieten. Treedt middels gebed in herhaling,i.p.v.steeds dezelfde vragen te blijven stellen,waar iedereen van begint te vervelen.
Aan bidden zul je veel meer hebben. In mijn omgeving hebben een paar jonge mensen zelfmoord gepleegd,die bezeten waren door een bakru. De eerste stierf op 14 jarig leeftijd,nadat ze grammaxone had in genomen.
Ze smeekte daarna om hulp,en riep steeds dat ze niet dood wil,maar het was te laat.Ze stierf dezelfde dag.En jij als naaste staat maar hulpeloos toe te kijken hoe zo iemand om hulp smeekt.
De tweede nam op haar jaardag (21jr) grammaxone in.Haar zus trof haar met schuim in haar mond,in haar slaapkamer aan toen ze haar ging feliciteren.Twee dagen later stierf ze.Ook na heel veel om hulp gesmeekt te hebben.Ik denk dat dat het meest trieste is,wat we kunnen meemaken met een naaste die stervende is.
Mijn 16 jarige nicht,werd heel erg ziek.Heeft maanden in het ziekenhuis gelegen.Iedereen hield de kaken stijf op elkaar,terwijl ze wisten dat iemand in de familie die rotzooi had.Gevolg...mijn nicht is overleden. een andere 21 jarige leeft nu achter gesloten deuren,terwijl ze in de verpleging zat,en al haar eigen leven begon te leiden...En dan heb ik niet veel verteld.
Ik heb gelukkig niet op hulp van familie gewacht,toen ik er last van had.Ik heb het gewoon zelf aangepakt.De bezitter van deze mannetjes,heb ik tijdens een drukke familie vergadering,meters verderop van zijn stoel gegooid. Iedereen nam het me kwalijk,maar het kon mij niks schelen.Ik was degene die eronder lijdde.Achteraf is deze persoon gaan opbiechten dat hij die bakru's inderdaad bezit.
Een vrouwelijke huist bij mij en is gesetteld,is goed gezet.Nu heb ik er geen last meer van. Ik hoop dat je hieruit kunt begrijpen dat bakru's niet komen om je te strelen,maar om je kwaad te doen.
Blijf maar vragen stellen,en zoek pas hulp als het eenmaal te laat is.Dat is wat de bakru/jorka wilt.Dat je nalatig of koppig bent, is hun voordeel.
Vragens stellen over situaties/problemen waar degene mee zit leidt idd tot niks maar het sleutelwoord is actie ondernemen. Ik ben er al langer mee bezig voor een oplossing maar mijn moeder gaat vaak tekeer als ik haar laat inzien dat er echt hulp gezocht moet worden en naar een duman uitgekeken moet worden. Laatst belde ik ook eentje op om een afspraak te maken voor een consult om te kijken wat er aan de hand is en vervolgens toen me moeder er te weten over kwam belde die meneer op en gaf door dat ik niet meer zou komen en zei het af. Ik gaf me moeder ook al vaker te kennen dat er nu iets moet gebeuren maar het wordt niet serieus genomen. Het is dezelfde meneer uit utrecht waarvan je mij het telefoonnummer gaf denk ik
|
|
|
|
|
Geplaatst: 20 Juni 2011, 14:13
|
|
G.k, over eergister nog ik weet dat velen waaronder jij en meerdere leden me hier adviezen gaf wat te doen en heb er ook wat mee gedaan maar me moeder wilt niet meer meewerken om steeds op onderzoek te gaan en ik moet haar niet meer bijbetrekken als het om bonoe's gaat zei ze me.
Ik weet me dus geen raad meer snap je. Ik heb me best gedaan om haar te blijven overtuigen dat er hulp moet komen
|
|
|
|
|
Geplaatst: 19 Juni 2011, 21:13
|
Odie Eljot,
Niet omdat een wintie tot de management hoort, hoeft die niet te werken. Een wintie werkt ook, maar hij/zij heeft zijn wrokomang.
Dus een Kromantie werkt ook degelijk als daar de tijd is.
Over die Akantamasie, laat die je niet horen dat hij voor slecht wordt ingezet. Dat een wisiemang/wisieoema weet hoe die bepaalde krachten van Anana kan bemachtigen en voor de duivel kan inzetten, kan jij en ik daar niets aan doen.
Vergeet alleen niet dat bepaalde mensen de krachten verkeerd gaan inzetten, maar de prijs die zij moeten betalen als deze obia de vrijheid krijgt, is ontzettend hoog.
Hier een verhaal. Een nicht van mij heeft een heleboel winties, ze is door die man die ze had als maar misbruikt. Die winties en obias heeft hij op een gegeven moment ook slecht ingezet. Mijn nicht heeft hij zeer zeer zeer slecht behandeld. Vaak vergeten die wisiemangs, dat als iemand winties en/of obias hebben dat je bepaalde winties niet kan zien, ze gaan zich terugtrekken zodat je ze niet kan binden. Die wisiemang heeft me nicht bijna de dood ingejaagd. Maar die winties en obias hebben voor haar gevochten tot het uiterste.
Hij is zogenaamd pokoemang geworden, terwijl hij op een feest van iemand was is hij in elkaar gezakt en dood gegaan. HIj was vergeten dat zodra een wintie of obia vrij komt dat jij als mens ten dode opgeschreven staat. Hij zal het nooit meer een ander aan doen, want die winties en obias hebben hier een eind aan gemaakt.
Maar nogmaals geen enkele wintie of obia die door Anana hier op aarde is gezet, mag ogrie doen, het is de mens die misbruik maakt van de kennis.
Tang boen.
G.k.
Wat houdt ogrie in eigenlijk? Kan je met het blote oog aan iemand zien of er ogrie op die persoon zit oftewel hoe is het te herkennen.
|
|
|
|
|
Geplaatst: 19 Juni 2011, 20:36
|
Odie odie Yaw odie Sunder,
Zover ik weet is zowel een YAW als een Opete Kromantie een WINTIE en geen obia.
Een Wintie is na Anana, de obia is weer onder een wintie.
- Anana (de schepper/de direkteur)
- Winties (de onder direkteur/management)Aisa, Vodu, Kromantie
- Obia's (de chefs/de afdelingshoofden). A(m)puku, Akantamasie, Adumankama.
Zo heb ik het geleerd,
Tang boeng
G.k.
P.S. je hoort wel van de Mafu, maar dat is weer iets anders. de mafu is wat ik heb vernomen een kromantie maar een obia die gemaakt is. Voor de kenners corrigeer me als ik in de het fout heb, maar is enkel wat ik uit verhalen heb mogen vernemen.
Odi g.k Ik dacht juist dat de opete en yaw onder de obia/werkende kromanties viel, het zijn dus gewoon winti's? Over de kantasie die wordt toch voor negatieve doeleinden gebruikt?
|
|
|
|
|
Geplaatst: 18 Juni 2011, 15:07
|
Odie Eljot,
ik zit je bericht te lezen en moet zeggen, je bent helemaal verkeerd bezig. Wanneer is iemand in jouw ogen eerlijk en oprecht?
Heb je geen hulp gekregen van een dame? Ik zal haar naam nog nickname hier plaatsen, als je goed door kan denken begrijp je wel wie ik bedoel. Ik moet zeggen ik vind je een zeer onheus persoon. Dit zijn dingens die ik echt niet leuk vind om te horen en/of te lezen. Als je zo door gaat ben ik bang dat niemand een hand naar jou zal uitsteken, omdat je anderen een slechte naam hier wilt komen geven. Dat is mijn mening en daar moet je het mee doen. Sorry ik ben een zeer oprechte persoon en wenst niet te zien of te horen dat anderen je niet goed geholpen hebben. Ik heb ook mijn kostbare tijd genomen om jouw uit te leggen hoe en wat te doen. Dus kom niemand hier beschuldigen.
Tang boeng G.k.
Hallo geen_kenner, waar staat er ergens in me tekst dat ik anderen hier een slechte naam geeft niet aanvallend bedoeld. Ik schreef alleen dat er binnen ons familie niemand is die op cultureel gebied een helpende hand wilt bieden en er wat mee te maken wilt hebben.. Ik reageerde op iemand's bericht terug met als uitleg dat ik moeite probeert te blijven doen maar me moeder te kennen geeft niets meer van winti zaken te maken wilt hebben. Ik heb niemand en nergens geschreven dat ik iemand beschuldigd. Ik geef zelf eerlijk aan dat ik geen persoon was die met culturele zaken bezig was maar doordat ik inziet dat er meer nodig is. Begrijp me niet verkeerd he. Ik weet wel welke dame je bedoelt, ze wilde een helpende hand bieden. Ik en me moeder hebben uw tip ook al aangenomen.
|
|
|
|
|
Geplaatst: 18 Juni 2011, 13:55
|
Hi Mr.x, Je zult wel ergens moeten beginnen. Met de verschillende topics,de vele nicknames,vraag en antwoord alleen,word je niet geholpen. Je zult toch eens het resultaat van een luku moeten vertrouwen en daarmee een start maken. Iedereen met problemen is ook op die manier begonnen. Lukt het bij de ene duman/vrouw niet,een oplossing te vinden,zoek dan verder. Het makkelijkste wat je voor jezelf zou kunnen doen,"bidden",doe je ook niet. Ligt dat ook aan het resultaat van de luku's?Ik denk het niet. Je hebt al zoveel adviezen gekregen en je krijgt nog steeds.Waarom doe je er niks mee? Begin ergens, Eljot! Ik geloof dat je jezelf wel vertrouwt,dus kun je wel in gebed gaan.Doe het! Hoe langer je wacht,hoe erger het wordt. Ik hoop dat het tot je doordringt. Succes ermee! Beata  Hai beata, ik wil nog steeds ergens een begin maken en ik heb het meermalen met me moeder besproken maar ze wilt niet meer meewerken om verder uit te kijken naar een ander persoon maar die wel goed en oprecht is. Die vorige lukuman heeft ook niets meer van zich laten horen aan ons. Ik probeerde me moeder op allerlei manieren te overtuigen dat er echt hulp gezocht moet worden, of ze de laatste keer nog en dit keer een goede luku met me wilt doen bij een eerlijke persoon en als antwoord geeft ze te kennen dat ze niets op cultureel gebied meer wilt doen. Die man waar u het telefoonnummer en adres van gaf had ik opgebeld voor een afspraak die gemaakt kon worden om te zien wat er aan de hand is maar we voelde iets vreemd bij die persoon en hebben daar van af gezien en daarnaast ging me moeder vreselijk tekeer en kreeg op mijn dak met erge uitspraken. En nu blijf ik met deze problemen zitten waar ik langer dan een half jaar al mee zit en nog steeds geen hulp vind. Het is mijn schuld want ik vecht voor hulp maar binnen mijn familie is er niemand die me bij wilt staan op cult.gebied.
|
|
|
|
|
Geplaatst: 10 Juni 2011, 13:19
|
 gaan we met zijn allen nog een poging doen om deze jonku boi te helpen ? ik ben bereid jere ....Ik kan geen pm's verzenden via de forum.. wel ontvangen , anders kan een ander hem wel helpen. Jonku boio mocht je er niet uit komen en er mee blijven zitten als een last op je jonge schouders, schroom dan niet om me je hotmailadres te mailen , dan gaan we er dieper op in. odi, Boya [/qu
|
|
|
|
|
Geplaatst: 29 Mei 2011, 21:41
|
 hoeveel groepen ingies bestaan er ? denk aan soorten / stammen.... hoeveel gradaties / niveaus / functies zijn er binnen de indiaanse cultuur .... ? ik zal je een hint geven ; een piai kan een papa ingi zijn. een papa ingi kan een piai zijn, maar ook een kapten, of een kapten en piai. een papa ingi kan een granman zijn, maar ook een piai, maar kan ook een granman en een piai zijn. een papa ingi kan ook watra ingi zijn...maar kan op zijn beurt ook busi ingi zijn, maar voornamelijk een gron ingi , een sabana ingi meer. Een papa ingi kan ook een yakoe zijn mijn vraag aan jouw, wie heeft jouw verteld dat je een ingi bezit.... heeft deze persoon je niet meer verteld ? zo nee, dan betwijfel ik of deze persoon zn werk wel verstaat. ik zal je er uit helpen.: ga langs de straat staan en doe je ogen dicht. welk geluid hoor je het eerst ? het verkeer waarschijnlijk... laten we dieper hierop ingaan. ... je hoort het geluid van een motor. Dat zal vast jouw geluid zijn.. maar wat voor geluid is dit ? het geluid van een scooter, een auto , een vrachtwagen ? Je komt aan bij een auto, vraag je nu af welke merk en type het is. en daarna ga je kijken of het 4x4 betreft, dan zla hij vast op land als in water presteren. Degene die jouw verteld heeft dat je een papa ingi bezit en niet verder verteld heeft , is in deze voorbeeld bij het geluid van een motor blijven steken. Succes.
|
|
|
|
|
Geplaatst: 21 Mei 2011, 11:38
|
|
Trouwens, ik wil een begin maken maar weet alleen niet hoe, ik heb in me familie niemand die me bijstaat in mijn situatie.
Ik maak hier geen grap over maar zoek een serieuse oplossing.
|
|
|
|
|
Geplaatst: 21 Mei 2011, 11:30
|
|
Naar mijn gevoel moet ik een opo jeje watra of fio fio bad nemen , maar weet niet wat er in moet en hoe. Kan iemand mij uitleggen hoe ik dat voor elkaar krijg. Kan je zomaar zo een watra wassen of heb je een doeman/vrouw voor nodig? Verder weet ik dat ik eerst met god en me kra moet communiceren middels een gebed, maar ik voel van mezelf dat ik een bad moet nemen.
Alvast bedankt
|
|
|
|
|
Geplaatst: 06 Mei 2011, 20:41
|
Odie odie alla brada nanga sisa,
Het onderwerp 'Eljot' is een geval apart. Kijk ik kan niet zomaar dinges hier komen zeggen omdat ik iemand ben die niet een ander voor schut zet en wenst te zetten.
Ik praat alleen over het gedeelte mij en Eljot. Ik heb hem benaderd, meerdere keren benaderd. Ik heb hem persoonlijk wat hij moet doen. Ik heb persoonlijk met zijn moeder gesproken, het gesprek hou ik voor mezelf. Maar er is het 1 en ander met Eljot aan de hand. Ik heb gesprekken met een lid van CC gehad over hem, want Eljot heeft een consult van degene gehad.
Er is meer aan de hand dan wat jullie van hem denken. Nogmaals ik vertel niets over hem omdat mie na wang mang mie ne potie wang trawang bere na doro efoe a no de fanowdoe.
Maar ik wil jullie vertellen hij heeft het zwaar. Bij hem moet daadwerkelijk het 1 en ander gedaan worden, maar ik kan hem niet helpen. Mie no go njang monie tapoe wang fasie sang no fietie. Die jongen is een beetje in de waar.
Ik zeg jullie dit zodat hij 'Eljot' niet zo aangevallen wordt. Hij kan geen blaam treffen omdat hij nog een kind is.
Dus mensen oeng no takie so na tapoe a sma pikien.
Tang boeng
G.k.
Goedendag geen kenner, san na i takie Ik kan je vertellen dat ik niet in de war bent maar ik zit echt in een nood situatie. Ik heb die gebedstafel proberen te zetten maar ik krijg geen ondersteining erin van me moeder want ze gaf zelf aan dat ze het niet van plan is maar wat het is ik heb het zwaar en daardoor vecht ik ook voor hulp. Maar nogmaals ik ben niet in de war maar wel omtrend het soort van hulp.
|
|
|
|
|
Geplaatst: 06 Mei 2011, 10:22
|
ODI ODI
Eljot-Renia je hebt mij een pm gestuurd maar ik weet niet wat je daarmee bedoeld.Je wacht nog steeds op antwoord van mij maar ik weet echt niet wat je wilt weten.
Ik hoor van je
GRT E
Zie me PM
|
|
|
|
|
Geplaatst: 09 Maart 2011, 19:10
|
|
Boya, je begrijpt het verkeerd betreft een persoon die gratis voor iemand werkt. Integendeel het is juist moeilijk om in Nederland om een juiste duman te vinden.
Hoe heb je kunnen zien wat er in mijn situatie gaande is?
|
|
|
|
|
Geplaatst: 09 Maart 2011, 15:42
|
Goedemorgen Eljot,
Een Yorka/bakru die met je meeloopt gaat niet verholpen worden door een hebi watra. Integendeel als die lukuman/vrouw niet weet wat ie doet kan die gene het probleem zelfs verergeren.
Dit is heel zwaar werk dat vericht moet worden. Wees voorzichtig.
Ik weet niet als ik het als geloofwaardig moet nemen wat diegene zag en ons en daarmee bedoel ik mij en me moeder. Diegene heeft gezegd wat ik moet doen eerst een paar keer naar de kerk en daarna een wasie. Maar eigenlijk moeten die medicijnmannen het gelijk aanpakken als ze een boze geest bij een persoon zien.
|
|
|
|
|
Geplaatst: 06 Maart 2011, 12:29
|
Hoi Eljot,
Gezien je leeftijd en onervarenheid op winti gebied adviseren wij jou toch om niet zonder begeleiding een luku/duman/vrouw te benaderen. Het is misschien verstandig iemand mee te nemen (het liefst ouder en het best van Surinaams komaf, bijv je ouders) wanneer je een luku/behandeling ondergaat zodat hetgeen wat je verteld wordt ook begrijpelijk (na een consult) aan je kan worden uitgelegd. Daarnaast speelt veiligheid ook een belangrijke rol om niet zonder begeleiding ergens te gaan.
Neem in het advies mee dat waar je een luku doet, je ook niet persee behandeld hoeft te worden, als je ergens gaat ga dan met de instelling dat je deze dag niets beslist over een behandeling maar eerst even weer tot jezelf kan komen en kan nadenken (terugdenken) over wat er allemaal is gezegd (in de luku).
Het is natuurlijk heel erg moeilijk om te zeggen wat een goede bonuman/vrouw is. De meeste mensen mensen weten niet wat er speelt (waar hun probleem liggen en wat het is wat hun klachten veroorzaakt), zijn onervaren op winti gebied maar weten wel precies te zeggen wie wel en niet een goede bonuman is (?). Ons advies is doe meerdere luku's (4 a 5) en leg deze naast elkaar (hetgeen wat is gezegd) om te zien of er raakvlakken zijn zodat je een aantal punten voor jezelf toch een kleinbeetje kunt bevestigen.
Hetgeen wat je droomt (of hebt gedroomd) kun je ook vergelijken met hetgeen wat er is verteld of daar ook raak vlakken in te vinden zijn.
Ga niet uit wat een ander zeg of het wel of geen goede bonuman/vrouw is. Ieder heeft op zijn/haar gebied een eigen ervaring, en soms ook op persoonlijk vlak (de ene mag te persoon wel omdat hij/zij heeft gehoord wat hij/zij wou horen maar totaal niet klopt, en de ander die de waarheid zegt en zeg waar het op staat is direct een slechte bonuman/vrouw omdat de persoon dat niet wou horen).
Als laatste advies, vertel niets... Een lukuman/vrouw behoort zijn luku te doen zonder iets van je te weten (neutraal). Draag geen sierraden of culturele dingen en ga gewoon neutraal de luku in.
Ik hoop dat je wat aan de adviezen hebt, veel succes.
Ik ga niet onder begeleiding naar zo een consult maar ik doe het met me moeder......het is moeilijk om hier in nederland oa a'dam een goede en betrouwbare persoon te vinden, zelf kent me moeder niemand en ook in de familie is er niemand die ons kan verwijzen naar een goede lukuman. Niet lang geleden heeft me moeder me wel naar een lukuman gebracht en daaruit kwam er dat er een bakru/jorka met me meeloopt en bij binnenkomst zag hij wel een boesingi bij me maar hij heeft ons verteld dat die ingi weg is gegaan, hij staat nu achter terwijl hij voorop moet staan en ook had hij het over vooroudergeesten. Na afloop heeft hij me niet of er werk uit moet voortvloeien maar wat hij wel tegen me zei is dat ik een paar keer naar de kerk moet gaan en waanneer dat voorbij is dat hij me zal komen baden, hij wilt 4 baden toepassen als eerste een hebi watra, hebi watra, blauwsel, sweet watra en 2 uur achterelkaar maar ik vind het niet echt geloofwaardig....zelf kreeg die persoon geen winti's tijdens zijn consult maar hij deed het dmv kaarten moest ik ze door elkaar shaken en daar kon hij achterkomen wat er scheelt. Maar ken je zelf niemand?
|
|
|
|
|
|