vertel een vriend maak favoriet maak startpagina mail de redactie
 

Mededeling van Culturu.com Ivm met noodzakelijke werkzaamheden aan Culturu.com zal de site in de week van 6 tot en met 12 september op willekeurige dagen en tijden enkele uren offline gaan (in onderhoud modus).

Djehuti-Ankh-Kheru 

werd geboren in Suriname en groeide op in Nederland. Hij zag en ondervond aan den lijve dat de onwetendheid in Nederland bij Zwarte mensen over de eigen verworvenheden tot gevolg had dat velen een negatief, fatalistisch zelfbeeld ontwikkelden. 

De ervaring leerde ook dat het school systeem en de mainstream media niet als prioriteit hadden Zwarte mensen te informeren over hun verworvenheden. Echter, door onderzoek te doen in binnen-en buitenland is Djehuti-Ankh-Kheru desondanks het één en ander te weten gekomen.
 
Uiteindelijk heeft hij besloten te trachten een bijdrage te leveren aan het bijschaven van het (zelf)beeld van de Afrikaanse mens middels het schrijven van boeken. 


Column van Djehuti-Ankh-Kheru

De columns van Djehuti-Ankh-Kheru refereren vaak aan de actualiteit, maar niet noodzakelijkerwijs. Verder kunnen ze gaan over politiek, muziek, sport, of over iets anders. Meestal zijn ze serieus, doch soms ook luchtig. Vaak wordt een onderwerp vanuit een Zwarte bril benaderd, doch ook dat is geen wet van Meden en Perzen. Al met al, de actualiteit is menigmaal de rode draad...


Schrijver en uitgever

Intussen heeft Djehuti-Ankh-Kheru de volgende boeken geschreven en uitgegeven:

De terugkeer van de Black Star Line
In dit boek geeft Djehuti-Ankh-Kheru zijn visie en inzicht over het gebruik van woorden als neger, allochtoon,kleurling en creool.
 
Zwarte diamanten en parels.
Dit boek behandeld opmerkelijke levensverhalen en verworvenheden van Afrikaanse iconen, met name uit de oudheid. Deze verhalen van beroemde generaals, koninginnen, wetenschappers en anderen wordt verteld vanuit een Afrikaans perspectief.
 
De erfenis van Zwarte uitvinders en wetenschappers Volume I en II
In deze boeken beschrijft Djehuti-Ankh-Kheru wetenschappelijke en andere inventieve bijdragen van Zwarte mensen aan de huidige beschaving.
 
De andere kant van het verhaal
Dit boek bediscussieert de prekoloniale geschiedenis van Afrika.
 
Zwarte Vrouwen als Wetenschappers & Uitvinders
Het handelt over de onderbelichte bijdrages van Zwarte vrouwelijke wetenschappers en uitvinders en is in principe gericht op jongeren.


Contact
  

email djehuti@culturu.com
hyves http://djehuti.hyves.nl/
2867 bekeken | 

(1 Reactie(s) , 0 zijn nieuw)

Re: Biografie: Djehuti Ankh Kheru

Gepost door 
Gepost op december 08, 2008, 11:28:12 11:28

Odi Odi Columnist  Djehuti,

Van harte welkome.

groetjes afri

Ook reageren op dit artikel? Maak dan hier binnen 1 minuut een gratis account aan.