When Black men ruled the word...Again?
Op 4 november 2008 riep een dol enthousiaste man uit Kenia in de tv camera dat betreffende dag de belangrijkste dag was “in onze Zwarte geschiedenis”, want een Zwarte man zou de wereld gaan regeren!
Ergens begreep ik zijn extase natuurlijk wel, doch aan de andere kant gaf hij met deze uitspraak onbewust blijk van een eurocentrische kijk op de geschiedenis en tevens onwetendheid van hoe de machtsmechanismes daadwerkelijk werken in de huidige wereld. Want 1, de Zwarte mens heeft in het verleden namelijk reeds millennia over de wereld geregeerd, welk feit dus onmiddelijk 4 november 2008 als dag van ultieme importantie ondermijnt.
Er valt een hele reeks van mannen en vrouwen met (donker)bruine huid (en kroeshaar) op te noemen die daadwerkelijk over de (bekende) wereld hebben geregeerd. Hetgeen de Senegalese vorser Cheikh Anta Diop deed opmerken: “Ons onderzoek wijst uit dat de Zwarte man de witte man 3000 jaar lang heeft onderworpen; eens was heel West-Azië in handen van Zwarten, en in die dagen dacht niemand dat die situatie ooit zou kunnen veranderen!” Klinkt nu ongeloofwaardig in de oren van de meesten, maar daarom ook is men zo verrukt dat een man van kleur heden in Het Witte Huis resideert...Een Zwarte man zou nu eindelijk voor het eerst in de geschiedenis de machtigste man op aarde zijn!
Back to reality. De verafgoding van Obama door zowel de mainstream media (hij verscheen onlangs zelfs in de Spiderman) als de massa neemt vormen aan zoals we die kennen uit totalitaire regimes. Rond geen enkele politicus in een zogenaamde (Westerse) democratie is er ooit zo'n persoonlijkheidscultus gecreëerd. Waarom is dat? Is het niet beter dat we eerst maar eens rustig gaan afwachten wat Obama precies gaat presteren en hem pas op een voetstuk zetten nadat hij zijn sporen als president verdiend heeft? Want vergeet niet, Obama is niet noodzakelijkerwijs een verbetering: als hij een dramatisch beleid voert kan hij ook zo maar ineens de meest gehate man in de VS of zelfs de wereld worden. Is met Bush immers ook gebeurd: na 9-11 tot aan de beginfase van de Irakoorlog was Bush jr. razend populair in de VS. Kijk waar hij was tegen het einde van zijn tweede periode. Dus niet zo snel. Als Obama er een grote rotzooi van maakt dan gaat dat ook afstralen op Zwart Amerika, of de Zwarte mens in de rest van de wereld zoals je wilt.
Wederom werp ik de vraag op of Obama daadwerkelijk wel zo machtig is als de massa denkt dat hij is, of dat de werkelijke macht ligt bij mensen als George Soros, Goldman Sachs, David Rockefeller, the Trilateral Commission, etc., oftewel Wall Street bankiers. Dezen hebben namelijk als nooit eerder tevoren in de buidel getast om een kandidaat in het zadel te helpen. En men weet, wie betaalt bepaalt, dus vul zelf maar verder in. Wat is de bedoeling? Dat de failliete Wall Street bankiers eindeloos schadeloos gesteld gaan worden door Washington (het Amerikaanse volk). We hebben reeds een schadeloos stelling van 700 miljard gehad een paar maanden geleden. Hielp niet. Zo weigerden ze onlangs nog geld uit te lenen aan het noodlijdende Detroit (auto industrie). De economie wordt dus duidelijk niet op gang gebracht door die bailout. Bovenal, verschillende van die grote banken, CITI Bank voorop, staan wederom aan de rand van het faillisement, ondanks die eerdere bailout van 700 miljard. Daarom begon de Obama administration de eerste dag na aantreden al onmiddelijk een nieuwe bailout voor te bereiden van liefst 825 miljard dollar. Volgens ingeweidenen gaat hij deze nieuwe 'geldverbranding' bekostigen door fors te bezuinigen op sociale zekerheid en gezondheidszorg, ondanks zijn grote belofte tot algemene volksgezondheid.
Al goed, vele (Zwarte) mensen hebben psychologisch al zoveel in Barack Obama geïnvesteerd dat ze het niet meer zullen kunnen zien als Obama gekke dingen gaat doen. Wat hij ook doet, een bepaalde groep zeloten zal wellicht tot in de eeuwigheid al hetgeen Obama doet en zegt als geopenbaarde evangelie zien. Net zoals er nog steeds mensen zijn in landen waar eertijds moordlustige totalitaire regimes heersten zoals Rusland, Italië en Spanje, die nog immer de voormalige leider zien als het beste wat hun land ooit overkomen is.
Op een bepaald punt gaat Obama alle schuld krijgen van het rampzalige beleid dat hem door Wall Street wordt opgedragen. Gevolg: sociale onrust. Dan is hij ineens niet meer bruikbaar voor Wall Street en gaat men hem wegwerken. Het zou hem à la Kennedy kunnen vergaan, maar eerder nog vrees ik dat dezelfde media die een god van hem hebben gefabriceerd de ultieme karaktermoord op hem gaan plegen, waardoor hij op zeer vernederende wijze--omgeven door schandalen--uiteindelijk afgezet wordt à la Nixon. Ik houd mijn hart nu al vast voor al die mensen over de hele wereld die psychologisch zo gigantisch veel in die man hebben geïnvesteerd. Met de complimenten van George Soros, Goldman Sachs, David Rockefeller en de Trilateral Commission.
Auteur: Djehuti Ankh Kheru
Gepubliceerd op: 27 - Januari 2009
|
|